گروه تحقیقاتی امام صادق علیه السلام
۸:۲۷:۲۴ - یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیا جهان ما طراحی شده است؟
 آیا ما در جهانی زندگی میکنیم که توسط یک طراح هوشمند طراحی شده است؟ برخلاف انتظار عده‌ای از دانشمندان مادی گرا که انتظار داشتن با گذر زمان و پیشرفت علم شواهد علمی ما را از خدا بی نیاز کند, با گذشت زمان و پیشرفت علم شواهد هم در کیهان شناسی و هم در زیست شناسی […]

 آیا ما در جهانی زندگی میکنیم که توسط یک طراح هوشمند طراحی شده است؟

برخلاف انتظار عده‌ای از دانشمندان مادی گرا که انتظار داشتن با گذر زمان و پیشرفت علم شواهد علمی ما را از خدا بی نیاز کند, با گذشت زمان و پیشرفت علم شواهد هم در کیهان شناسی و هم در زیست شناسی همگی به سوی تایید وجود یک طراح هوشمند پیش رفتند. در اینجا تعدادی از این شواهد و همچنین پاسخ خداناباوران به این شواهد را بررسی میکنیم.

کیهان شناسی:

در حال حاضر همه‌ی دانشمندان(چه خداباور و چه خداناباور) یک واقعییت را قبول دارند و آن اینکه جهان ما به طور شگفت‌انگیز و غیر قابل انکاری دقیق تنظیم شده است. به عنوان مثال:

“دیوید دویچ” ، رئیس موسسه‌ی ریاضیات دانشگاه آکسفورد:

اگر کسی ادعا کند که با این تنظیمات دقیق جهان شگفت زده نشده، او سر خود را در شن و ماسه پنهان کرده است. این تنظیمات دقیقی که جهان دارد, شگفت‌انگیز و بی نظیر است.

https://www.theguardian.com/commentisfree/andrewbrown/2009/jan/08/religion-atheism-longley-advertising

“دنیس اسکانیا” ، رئیس رصدخانه‌ی دانشگاه کمبریج:

اگه ما یکی از این تنظیمات جهان را فقط اندکی در یک جهت تغییر دهیم, ستاره‌ها نابود میشدند و جهان شکل نمیگرفت و اگر ما این تنظمات دقیق را در جهت دیگر تغییر دهیم, هیچ عنصری سنگین تر از هلیوم شکل نمیگرفت. نه کربنی, نه حیاتی نه هیچ ماده‌ی شیمیایی. به هیچ وجه هیچ پیچیدگی‌ای شکل نمیگرفت.

https://www.theguardian.com/commentisfree/andrewbrown/2009/jan/08/religion-atheism-longley-advertising

استفن هاوکینگ:

“اگر سرعت گسترش جهان یک ثانیه بعد از بیگ بنگ, به اندازه‌ی یک بخش از صد هزار ملیون ملیون, کم تر بود جهان ما قبل از اینکه به وضعیت کنونی برسد در خود فرو میریخت”

“واقعیت فوق‌العاده این است که این اعداد به طور بسیار دقیق و ظریف تنظیم شده اند که منجر به ظهور حیات شوند. به طور واضح مشخص است که محدوده‌ی بسیار کوچکی از مقادیر برای این اعداد وجود دارد که بتواند منجر به ظهور حیات هوشمند شود( اگر اعداد اندکی کمتر یا بیشتر بودن هیچ نوع حیات هوشمندی شکل نمیگرفت)”

این‌ها( این تنظیمات دقیق) شواهدی هستند از یک هدف الهی در خلقت و انتخاب قوانین علمی.

Hawking, A Brief History of Time, p.125, p.122

https://www.theguardian.com/commentisfree/andrewbrown/2009/jan/08/religion-atheism-longley-advertising

سایت علمی Cosmos(کیهان):

جهان چنان به طرز شگفت انگیز و اسرار آمیزی به طور دقیق تنظیم شده است که دانشمندان نمیتوانند هیچ توجیهی(مادی) برای این تنظیمات شگفت‌انگیز ارائه کنند.

https://cosmosmagazine.com/physics/a-universe-made-for-me-physics-fine-tuning-and-life

“هاوارد اسمیت” استاد ارشد فیزیک نجومی دانشگاه هاروارد و رئیس سابق دپارتمان نجوم در موزه‌ی ملی هوا-فضا و ستاره شناس ناظر در ناسا:

جهان بسیار بی‌عیب و نقص و کامل برای زندگی تنظیم شده است. همه ی شواهد  نشان دهنده‌ی وجود یک هدف کیهانی برای ما(انسان‌ها) است.

https://www.washingtonpost.com/opinions

فکر میکنید پاسخ دانشمندان خداناباور به این تنظیمات فوق العاده و غیر قابل انکار چیست؟  تنها پاسخ ناباوران این است که شاید به غیر از جهان ما تعداد بیشماری جهان دیگر نیز وجود داشته باشد!!! یعنی برای نپذیرفتن حقیقت به چیزی متوسل میشوند که اولا هیچ شاهد و مدرکی برایش وجود ندارد و به عقیده‌ی بسیاری از دانشمندان هیچوقت هیچ شاهدی برایش پیدا نخواهد شد, دوم اینکه حتی اگه بیشمار جهان وجود داشته باشد باز هم هیچ سودی برای خداناباوران ندارد چون خوده این مکانیزمی که منجر به تولید جهان‌ها میشود احتیاج به یک طراح هوشمند دارد.

ما بدون هیچ شکی در یک جهان طراحی شده زندگی میکنیم.

تبليغات
کانال تلگرام ما :