گروه تحقیقاتی امام صادق علیه السلام
۱۷:۵۱:۰۵ - دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیا جهان شانسی به وجود آمده است ؟!
آیا تا کنون جملات زیر که خداناباوران  ادعا میکنند را شنیده اید؟ جهان شانسی به وجود آمده است ! علاوه بر جهان ما میلیاردها جهان دیگر وجود دارد ! ابتدا  انرژی وجود داشت و سپس از این انرژی به طور  رندوم میلیارد ها جهان ایجاد شد! “نظریه ی ریسمان و جهان های موازی” آیا میدانید […]

آیا تا کنون جملات زیر که خداناباوران  ادعا میکنند را شنیده اید؟

جهان شانسی به وجود آمده است !
علاوه بر جهان ما میلیاردها جهان دیگر وجود دارد !
ابتدا  انرژی وجود داشت و سپس از این انرژی به طور  رندوم میلیارد ها جهان ایجاد شد!

“نظریه ی ریسمان و جهان های موازی”

آیا میدانید همه ی این سخنان که خداناباروان ایرانی به شدت تکرار میکنند دروغ است و صرفا برای فریب شما این سخنان را منتشر میکنند؟

مجله ی آمریکایی فوربس(Forbes) بیست نه روز پیش(۲۵ اکتبر ۲۰۱۶) رسما اعلام کرد:

هیچ مدرکی برای جهان های موازی وجود ندارد( کوچک ترین مدرکی وجود ندارد که نشان دهد غیر از جهان ما جهان دیگری وجود دارد)

http://www.forbes.com/sites/startswithabang/2016/10/25/no-the-lhc-hasnt-shown-that-we-live-in-a-multiverse/#e25a7b754b19

خداناباوران جهان به شدت در شرایط سختی هستند و عملا دیگر هیچ دلیلی برای دفاع از دیدگاه خود مبنی بر عدم وجود خدا ندارند, چون تنها امید خداناباوران برای دفاع از دیدگاهشان مبنی بر رندوم و شانسی به وجود آمدن جهان این بود که ادعا میکردند ممکن است به غیر از جهان ما میلیارد ها جهان دیگر نیز وجود داشت باشد.

اینکه فقط یک جهان وجود داشته باشد به معنی مرگ قطعی و صد در صدی دیدگاه بیخدایی است.

برای اینکه دلیل این موضوع را بدانید که چرا اگر فقط یک جهان وجود داشته باشد دیدگاه بیخدایی کاملا از بین خواهد رفت, ابتدا باید بدانیم که جهان فعلی ما بر چه ثابت ها و ویژگی هایی استوار است. همه‌ی #ثابت ها و ویژگی های جهان( که تمام جهان ما بر آن ها استوار است) عبارتند از:

ثابت گرانش با مقدار:
۶٫۶۷۳  ۱۰^۱۱  m3 kg-1 s-2

ثابت پلانک با مقدار:
۱٫۰۵۴۵۷۱۴۸  ۱۰^۳۴   m2 kg s-2

جرم و انرژی پلانک (جرم و انرژی جهان اولیه) با مقدار:
۱٫۲۲۰۹  ۱۰^۲۲  MeV

جرم الکترون و پروتون و نوترون با مقادیر:
۰٫۵۱۱; ۹۳۸٫۳; ۹۳۹٫۶  MeV

ثابت کیهانی با مقدار:
(۲٫۳ ۱۰-۳  eV)^-4

سرعت نور با مقدار:
۲۹۹۷۹۲۴۵۸  m.s-1

ثابت هابل با مقدار:
۷۱  Km/S/Mpc

جرم کوارک بالا, کوارک پایین و کوارک عجیب با مقادیر:
۲٫۴; ۴٫۸; ۱۰۴  MeV

نسبت جرم الکترون به پروتون با مقدار:
(۱۸۳۶٫۱۵)^-۱

ثابت جفت شدگی گرانشی با مقدار:
۵٫۹  ۱۰^-۳۹

این اعداد, اعدادی هستند که تمام جهان فعلی ما بر آن ها استوار است. نکته  شگفت آور و غیر قابل انکار اینکه اگر هر کدام از اعداد بالا به اندازه ی یک هزارم یک تار مو کمتر یا بیشتر بود الان نه ما وجود داشتیم و نه هیچ سیاره و ستاره ی دیگری.

این اعداد به اندازه ای دقیق و شگفت آور و غیر قابل انکار هستند که  هاوکینگ به ناچار اعتراف کرد:

” واقعیت فوق العاده این است که این اعداد دقیق و ظریف تنظیم شده اند که منجر به ظهور حیات شوند. به طور واضح مشخص است که محدوده بسیار کوچکی از مقادیر برای این اعداد وجود دارد که بتواند منجر به ظهور حیات هوشمند شود( اگر اعداد اندکی کمتر یا بیشتر بودن هیچ نوع حیات هوشمندی شکل نمیگرفت)”

منبع : Hawking, A Brief History of Time, p.125

به عنوان مثال ثابت گرانش را در نظر بگیرید. حال یک تار مو را در نظر بگیرد و آن را به اندازه  یک میلیارد بار نازک تر کنید( که عملا با چشم دیده نمیشود). اگر ثابت گرانش به اندازه ی این تار مو( که یک میلیارد بار نازک تر شده)  کمتر یا بیشتر بود الان نه ما وجود داشتیم نه هیچ ستاره و سیاره ای.

هاوکینگ میگوید:
“اگر سرعت گسترش جهان یک ثانیه بعد از بیگ بنگ, به اندازه ی یک بخش از صد هزار ملیون ملیون, کم تر بود جهان ما قبل از اینکه به وضعیت کنونی برسد در خود فرو میریخت”
منبع : Hawking, A Brief History of Time, p.122

آیا هنوز فکر میکنید امکان دارد جهان شانسی به وجود آمده باشد؟
پس اکنون ثابت کیهانی( که مربوط به سرعت گسترش جهان است) را درنظر بگیرید. اگر ثابت کیهانی به اندازه ی یک به روی یک ترلیون ترلیون ترلیون ترلیون ترلیون ترلیون ترلیون کمتر یا بیشتر بود, سرعت گسترش جهان یا آن قدر زیاد بود که جهان متلاشی میشد و یا آن قدر کم بود که جهان در خود فرو میریخت.
این یعنی احتمال شانسی بودن برابر صفر است.

هاوکینگ مجددا میگوید:
” اگر بار اکتریکی یک الکترون تنها اندکی متفاوت بود, ستارگان قادر به تولید هیدروژن و هلیوم نبودند که در نتیجه عناصر شیمیایی مانند کربن و اکسیژن که بدن ما را تشکیل میدهند تولید نمیشد. همچنین مدار الکترون در اتم پایدار نبود و در نتیجه ماده ای که الان میبینیم وجود نداشت”
منبع : Hawking, A Brief History of Time, p.125

آیا هنوز هم فکر میکنید امکان شانسی به وجود آمدن جهان هست؟

 

تبليغات
کانال تلگرام ما :