گروه تحقیقاتی امام صادق علیه السلام
۲۲:۴۰:۵۳ - پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ادیان منشا عقلی دارند !!
 ادیان منشا عقلی دارند !! آتئیست ها کمتر از عقل خود استفاده میکنند!! طبق تحقیقات دانشگاه یورک ، محققان دانشگاه یورک با استفاده از میدان مغناطیسی، بخشی از مغز را خاموش کردند و این عمل باعث شد که اعتقاد به خدا و دین و جهان آخرت بطور قابل توجهی در بین داوطلبین کاهش یابد!! اما […]

 ادیان منشا عقلی دارند !!

آتئیست ها کمتر از عقل خود استفاده میکنند!!
طبق تحقیقات دانشگاه یورک ، محققان دانشگاه یورک با استفاده از میدان مغناطیسی، بخشی از مغز را خاموش کردند و این عمل باعث شد که اعتقاد به خدا و دین و جهان آخرت بطور قابل توجهی در بین داوطلبین کاهش یابد!!
اما چرا این خبر یڪ خبر وحشتناڪــ برای بیخدایان است؟
دلیل آن وابسته به بخشی از مغز است که غیر فعال شده است!!

یک تیم تحقیقاتےِ دانشگاه  یورک به رهبری “دکتر  آیزوما” توانستند قسمت خاصّـی از مـغز یعنی posterior medial frontal cortex را غیر فعال کنند اما وظیفه این بخش از مغز چیست؟
در خود تحقیقات آمده است که؛
that is associated with detecting problems and triggering responses that address them
این بخش مربوط به شناسایی  مشکلات ( پروسه های فکری ) و پاسخ دادن با آنها است ( تصمیم گیری ) بطور مشخص وظیفه این بخش استدلال و تصمیم گیری است !

برای اطمینانِ بیشتر از منابع دیگر را هم بررسی میکنیم !
This brain region has been implicated in planning complex cognitive behavior, personality expression, decision making, and moderating social behaviour.

در این منبع هم به روشنی وظیفه تصمیم گیری (decision making) را به این بخش از مغز داده است
  https://en.wikipedia.org/wiki/Prefrontal_cortex

حتی در ویکی پدیا فارسی هم گفته شده که :
بخش عمده‌ای از گسترش و پیچیدگی مغز انسان مربوط به بخشی از مغز به نام قشر مغزی یا “” کورتکس “”  بویژه لوب پیشانی  که با توابع اجرایی از جمله خودلگامی یا اتوکنترل، برنامه‌ریزی، استدلال، و تفکر انتزاعی در ارتباط است٬ می‌باشد !
 https://fa.wikipedia.org/wiki6

و در آخر دکتر  هالبروک میگوید:
Dr Holbrook added that the findings are consistent with the idea that regions of the brain that have evolved to deal with threats are “repurposed” to also produce ideological reactions

ـاین بخش برای پاسخ به رویداد ها تکامل یافته بود اما ما شاهد تغییر وظیفه این بخش مهم از مغز هستیم و میبینیم کہ این بخش از مغز ، وظیفه ایدئولوژیک ( خدا و ادیان ) به خود گرفته است !

بله مشخص شد که ادیان  مـنشا عقلی دارند و وقتی که مغز خاموش میشود ادیان هم از بین میروند !!
برای گروهی که دائما در حال تمسخر دیگران هستند این خبر خجالت آوری است طبق آزمایشان علمی مشخص شد که آتئیست ها کمتر از مغز خود استفاده میکنند !!

منبع خبر از  ساینس دیلی:
https://www.sciencedaily.com/

تبليغات
کانال تلگرام ما :