گروه تحقیقاتی امام صادق علیه السلام
۲۱:۵۸:۱۷ - پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیا اولین موجودات زنده ( اولین سلول‌های زنده) که بر روی زمین به وجود آمدند طراحی شده اند؟ یا به صورت رندوم به وجود آمده اند؟
آیا اولین موجودات زنده ( اولین سلول‌های زنده) که بر روی زمین به وجود آمدند طراحی شده اند ؟؟ یا به صورت رندوم به وجود آمده اند؟! جواب : محققان دانشگاه استنفورد و انستیتوی J. Craig Venter اعلام کردند: “برای مدل سازی ساده ترین سلول موجود در دنیا به ۱۲۸ کامپیوتر نیاز است” موجود زنده‌ای […]

آیا اولین موجودات زنده ( اولین سلول‌های زنده) که بر روی زمین به وجود آمدند طراحی شده اند ؟؟ یا به صورت رندوم به وجود آمده اند؟!

جواب :
محققان دانشگاه استنفورد و انستیتوی J. Craig Venter اعلام کردند:

“برای مدل سازی ساده ترین سلول موجود در دنیا به ۱۲۸ کامپیوتر نیاز است”

موجود زنده‌ای با نام ” مایکو پلاسما ژنیتالیوم” دارای یکی از کوچک ترین ژنوم‌ها در بین موجودات زنده ی دنیاست و تنها دارای ۵۲۵ ژن است, به همین دلیل این موجود مورد توجه محققان دانشگاه آکسفورد قرار گرفت که آن را مدل سازی کنند(چون تقریبا ساده‌ترین موجود زنده ی دنیاست). برای اینکه به اوج ساده بودن این موجود پی ببرید این را در نظر بگیرید که یک باکتری معمولی (مانند E. coli ) که جزو ساده ترین موجودات است دارای ۴۲۸۸ ژن است در حالی که “مایکو پلاسما ژنیتالیوم” فقط دارای ۵۲۵ ژن است.

این محققان نتیجه ی کار خود را در ژورنال “Cell”  منتشر کردند و اعلام کردند که برای مدل سازی ساده‌ترین سلول موجود در دنیا, ۱۲۸ کامپیوتر به مدت ۹ تا ۱۰ ساعت درحال اجرا بودند تا توانستند این سلول را مدل سازی کنند. !

نظر شما چیست ؟!  آیا حیات طراحی شده است؟ یا به صورت رندوم به وجود آمده است؟ برای مدل سازی ساده‌ترین سلول موجود در دنیا ۱۲۸ کامپیوتر امروزی به مدت ۹ تا ۱۰ ساعت در حال اجرا بودند!!! نکته ی مهم اینکه این ۱۲۸ کامپیوتر ۱۰ ساعت در حال اجرا بودند تا توانستند فقط ساده‌ترین سلول موجود در دنیا را مدل سازی کنند و نه یک باکتری معمولی را. ( برای یک باکتری معمولی شاید ده‌ها هزار کامپیتور امروزی نیاز باشد).

چگونه امکان دارد که سلول ها به طور رندوم شکل گرفته باشند؟؟ شکل گیری رندوم یک سلول مانند این است که بگوییم طبیعت به طور رندوم و شانسی کاری کرده است که ۱۲۸ کامپیوتر امروزی بعد از ۱۰ ساعت درحال اجرا بودن به زور توانستند انجام دهند!

( مجددا یادآور میشویم که این تعداد کامپیوتر برای ساده ترین سلول موجود در دنیاست نه یک سلول معمولی. برای سلول های معمولی این رقم به ده‌ها هزار کامپیوتر خواهد رسید).

جالب اینکه سایت‌ علمی Science Newsline Biology  یازده روز پیش( ۱۱ اکتبر ۲۰۱۶ ) اعلام کردند که با توجه به کشفیاتی که در دریای کارائیب درباره ی “تقسیم سلولی” باکتری‌ها صورت گرفته است, قوانین زیست‌شناسی سلولی توسط این باکتری ها کاملا زیر سوال رفت و این قوانین رسما شکسته شدند ( به عبارت دیگر تازه مشخص شده است که پیچیدگی‌های بسیاری در مورد باکتری‌ها وجود داشته که قبلا به آن پی نبرده بودند. اکنون تعداد کامپیوتر‌ها بیش از پیش باید افزایش یابد)

منابع :

خبر مدل سازی ساده ترین سلول دنیا را در لینک زیر ببینید:

http://www.theatlantic.com/technology/archive/2012/07/to-model-the-simplest-microbe-in-the-world-you-need-128-computers/260198/

کشف تقسیم سلولی غیرمتعارفی که باعث شد قوانین زیست شناسی سلولی شکسته بشود را در لینک زیر ببینید:

http://newslinegroup.org/news/2016101119000089.html

تبليغات
کانال تلگرام ما :