گروه تحقیقاتی امام صادق علیه السلام
۲۱:۲۶:۳۹ - سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دیدگاه دانشمندان خداباور درباره ی فرگشت چیست؟
دیدگاه دانشمندان خداباور درباره ی فرگشت چیست؟ آیا دانشمندان خداباور فرگشت را قبول دارند یا فقط بخشی از فرگشت را قبول دارند یا به طور کامل فرگشت را قبول ندارند؟ اگر دانشمندان خداباور به طور کامل فرگشت را قبول ندارند در این صورت چه  دیدگاهی در زمينه ی  پیدایش  موجودات زنده دارند؟ در پاسخ به […]

دیدگاه دانشمندان خداباور درباره ی فرگشت چیست؟

آیا دانشمندان خداباور فرگشت را قبول دارند یا فقط بخشی از فرگشت را قبول دارند یا به طور کامل فرگشت را قبول ندارند؟ اگر دانشمندان خداباور به طور کامل فرگشت را قبول ندارند در این صورت چه  دیدگاهی در زمينه ی  پیدایش  موجودات زنده دارند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در حال حاضر دانشمندان خداباور دو دسته هستند :

۱: دسته از دانشمندان خداباور معتقدند که نوع های مختلف حیوانات در نهایت به یک جد مشترک نمیرسند. در واقع این دسته از دانشمندان معتقدند که هر نوعی از حیوانات روند تکاملی خاص خود را داشته که منجر به شکل گیری درخت تکامل مخصوص به خودشان شده است و هیچ جد مشترکی بین انواع مختلف حیوانات نیست.

به عنوان مثال “سگ” و “شامپانزه” را در نظر بگیرید.
این دسته از دانشمندان معتقد هستند که سگ به عنوان یک “نوع” از حیوانات روند تکاملی خاص خود را داشته که منجر به پیدایش گونه های مختلفی از سگ شده است(قطعا گونه های مختلف سگ را دیده اید).

همچنین  شامپانزه که نوع دیگری از حیوانات است نیز روند تکاملی مجزای خود را داشته که منجر به به وجود آمدن گونه های مختلف شامپانزه شده است و سگ و شامپانزهدر نهایت به هیچ جد مشترکی نمیرسند چون هر کدام درخت تکامل مجزای مخصوص به خود دارند. سایر حیوانات نیز به همین روال هستند و هر کدام درخت تکامل مخصوص به خود دارند و به همین دلیل انواع مختلف حیوانات در نهایت به یک جد مشترک نمیرسند چون هر یک درخت تکامل مجزا دارند و  در نتیجه‌ انسان و شامپانزه دارای هیچ جد مشترکی نیستند.

۲: دسته ی دوم دانشمندان خداباور  “خلقت تکاملی یا فرگشت الهی” را قبول دارند و معتقدند که همه ی حیوانات در یک درخت تکامل قرار میگیرند و به عبارت دیگر همه حیوانات در نهایت به یک جد مشترک میرسند. در واقع این دسته از دانشمندان معتقد هستند که شیوه ی خدا در آفرینش همه ی حیوانات این بوده است که همگی در یک درخت تکاملی قرار گیرند و همه ی حیوانات در نهایت به یک جد مشترک برسند( این دسته از دانشمندان خداباور معتقد هستند که انسان و شامپانزه جد مشترک دارند و این خواست خدا بوده که همه حیوانات در نهایت به یک جد مشترک برسند و تنها فرق انسان و سایر حیوانات این است که خدا به انسان بینش و درک عمیق داده است، همان چیزی که در کتب آسمانی دمیدن روح نامیده میشود).

هر کدام از این دو دسته از دانشمندان خداباور شواهد قدرتمندی را برای اثبات دیدگاه خود ارائه میدهند اما تا کنون هیچ مدرکی یافت نشده است که باعث برتری یک دیدگاه بر دیگری شود با این حال دانشمندانی که معتقد هستند هر نوعی از حیوانات درخت تکاملی خاص خود را دارند و انواع مختلف حیوانات در نهایت به جد مشترک نمیرسند شواهد علمی قابل مشاهده ی بیشتری ارائه میدهند .

نظر شما چیست؟ خدا کدام شیوه را انتخاب کرده است؟

آیا هر نوع از حیوانات درخت تکامل مجزای خود را دارد و هیچ دو نوع حیوانی در نهایت به یک جد مشترک نمیرسند و در نتیجه انسان و شامپانزه هیچ جد مشترکی ندارند؟
یا طبق دیدگاه طرفداران “فرگشت الهی” خدا همه ی حیوانات را صرفا با یک درخت  تکامل آفریده و همه ی حیوانات در نهایت به یک جد مشترک میرسند و در نتیجه انسان و شامپانزه داری جد مشترک هستند؟

 

 

تبليغات
کانال تلگرام ما :